Červen 2012

Jafra

17. června 2012 v 16:27 | Pradlenka
Dnes bych vám ráda představila kosmetiku Jafra, kterou jsem používala a stále ještě používám. Je dost možné, že jste o této značce nikdy neslyšeli, takže na začátek bych vám ji stručně představila, popř. se můžete podívat na jeji webové stránky (http://www.studio.cz/).


Společnost Jafra byla založena v roce 1956! Tento rok, 6. srpna, oslaví své 56té narozeniny. Tato kosmetika pochází z Kalifornie a na začátku se jednalo o malou privátní firmu. Do České republiky se dostala 1. června 2004, kde lze výrobky zakoupit ve více než třiceti firemních kosmetických centrech - STUDIÍ VISAGE a dále ve vybraných kosmetických salonech. Jafra nabízí produkty pečující o pleť, tělo, vlasy; dekorativní kosmetiku, výrobky určené pro teenagery/ mladou pleť/ muže, sluneční kosmetiku a v poslední řadě i vůně.

Něco málo o této společnosti a teď se zaměříme na Pradlenku&Jafru. K této kosmetice jsem přišla zcela náhodou a to před 2 lety, kdy jsem dostala od jedné společnosti poukaz do kosmetického centra studio visage. Telefonicky jsem se objednala i s doprovodem (poukaz zdarma byl určen 2 osobám). Na místě nás čekala paní, která si vás zadá do své databáze a pokládá vám nejrůznější odpovědi (jak o svou pleť pečujete, co s ní děláte ráno a večer, jaké přípravy na pleť v posledním půl roce přišly, ..). Poté přijdou na řadu přístroje a zmeří vám pleť. Změří? Ano změří! Pleť má 3 vrstvy, pokožku, škáru a podkožní tuk a vazivo. V takovém měření vám bude např. sděleno, zda máte vrchní vrstvu dostatečně silnou - tak jak má být (pokud je slabá nebo např. téměř chybí (můj případ), nejsou pro vás vhodné peelingy, neboť si brousíte jinou vrstvu než na kterou jsou peelingy určené, proto po aplikaci peelingu nekteří lidé cítí pnutí nebo i bolest. Paní mi můj případ přirovnala k domu bez střechy.. nemá cenu stavět základy (hloubková hydratace), když nemám střechu a prší mi dovnitř).

Poté přijdou na řadu výrobky, které jsou pro vás, dle výsledků, vhodné a budou vám aplikovány na obličej.. A pak budete mít možnost si je přímo na místě nakoupit. Zcela upřímně.. nejedná se o nejlevnější kosmetiku a proto zcela veřejně přiznávám, že po téměr 2 letech používání si po vypotřebování kosmetiky, kterou nyní mám od Jafry, znovu nepořídím. Přišla jsem totiž na to, že ne všechno drahé musí být nejlepší.. a hlavně, po 2 letech jsem nezpozorovala nějaké super extra výsledky, které bych za ty tisíce očekávala. Výsledky jsou, těžko říct, zda díky Jafře či jiným okolnostem, ale troufám si říct, že stejných výsledků lze s mojí pletí dosáhnout i s levnějšími produkty.

Jak už jsem řekla, nejedná se o nejlevnější kosmetiku a proto nemám zkušenosti s mnoha produkty, ale pouze s:

Jemnou čistící emulzí: 125ml, 360Kč
,,Tato jemná čistící emulze dokonale zbavuje pleť make-upu a dalších nečistot, aniž by ji napínala a dráždila. Zanechává pleť příjemně hebkou a vláčnou. Obsahuje exkluzivní "Sensimart" uklidňující komplex tvořený ayurvédskými rostlinnými výtažky, který zklidňuje a hýčká citlivou pleť a chrání ji před poškozením volnými radikály. Minimalizuje zarudnutí, poskytuje pleti pocit uvolnění a propůjčuje jí zdravější, odpočatý vzhled.''
Má zbavovat pleť nečistot a to dokonale. Mně tedy dokonale nezbavuje a to nepoužívám make up, ale pouze pudr a ani ten všechen nedokáže z pokožky stáhnout.. Pleť ale opravdu nenapíná a ani nedráždí, ale žádný odpočatý vzhled opravdu nečekejte..


Uklidňujícím pleťovým tonikem: 200ml, 390Kč
,,Pleťové tonikum bez obsahu alkoholu, které jemně osvěžuje a uklidňuje citlivou pleť, dodává jí vlhkost a zanechává ji na dotek jemnou, hebkou a uvolněnou. Obsahuje exkluzivní "Sensimart" uklidňující komplex tvořený ayurvédskými rostlinnými výtažky, který zklidňuje a hýčká citlivou pleť a chrání ji před poškozením volnými radikály. Minimalizuje zarudnutí, poskytuje pleti pocit uvolnění a propůjčuje jí zdravější, odpočatý vzhled.''
Vcelku všechno splňuje, je příjemný, jemný, bez alkoholu i parfemace. Jen při cestování je škoda vysokého víčka (které je ale pro Jafru typické), to se ale na druhou stranu dá vyřešit cestovní verzí, kterou Jafra nabízí).Ultra-hydratačním denním krémem: 50ml, 790Kč
,,Moderní krém obohacený o lipidy, který hydratuje pokožku, chrání ji před vysycháním a zlepšuje její odolnost. Díky jedinečné technologii INTELLISHIELD a ochrannému slunečnímu faktoru č. 15 poskytuje optimální ochranu před negativními vlivy životního prostředí. Obsahuje speciální mikro-transportní systém a vysoce účinný, exkluzivní "Hydrasmart" komplex, který snižuje trans- epidermální ztrátu vlhkosti a současně váže vlhkost ve svrchních vrstvách pokožky. Výsledkem je jemná, hebká a vláčná pleť.''
Pokud bych nějakému výrobku měla dát jedničku s hvězdičkou byl by to opravdu tento krém. Žádná nadbytečná voda, což oceníte hlavně v zimě, kdy vám rádoby krém plný vody nepřimrzne na obličej, perfektní konzistence a navíc ochranný faktor 15! Pokud bych si v budnoucnu měla něco od Jafry koupit, určitě to bude tento krém! Lze používat i jako noční krém, což mi bylo i pro začátek doporučeno, abych nenechala o 890Kč víc na místě..


Uklidňující hydratační maskou: 75ml, 590 Kč.
,,Uklidňující a chladivá hydratační maska navrací hladinu vlhkosti suché a citlivé pleti do ideální rovnováhy. Zanechává pleť hedvábně jemnou, hebkou, čistou a bohatě hydratovanou.''
Opravdu ze začátku kapku chladí, opravdu pleť hydratuje a zanechá pokožku jemnou a hebkou, ale dle mého pocitu ne čistou.

Při zadávání do databáze, sdělujete i svůj mail a poté vám budou chodit a chodit a chodit samé maily od vaší kosmetičky společnosti Jafra.. Někdy jich je až moc. Při každé další osobní návštěvě se bude kosmetička snažit vám alespoň něco prodat, což je na jednu stranu i pochopitelné, ale na druhou stranu to může být některým lidem i nepříjemné, možná i vtíravé, ale to už je na jedninci. Každopádně paní se tím živí, tudíž má připravené argumenty pro a zkrátka a jednoduše to s lidmi umí..

Zdroje fotek i úryvků: http://www.studio.cz/

16. června

16. června 2012 v 21:37 | Pradlenka |  Věci kolem blogu
No tak to tu rozjedeme ne? Postřehy ze života a kosmetické recenze se těší na zplození.. Tak budu plodit.. Říká vám něco kosmetika Lush? Mně už také..